Uncategorized @tr

Market Raf Sistemleri ve Fiyatları

By 18 Şubat 2019 No Comments

Fiyatı ve kullanılışlı olma özelliğiyle raf sistemleri günümüzde oldukça sık tercih ediliyor. Marketlerde, hırdavat dükkanlarında, kırtasiyelerde, kısacası mağazacılık sektöründe kullanılıyor. Piyasada yer alan market raf sistemleri arasında oldukça fazla fiyat farkı olmasının ana sebebi ise ürünün niteliği ve yüksek maliyetlerdir. Kurulumu kolay ve zahmetsiz olan bu raflar aynı zamanda şık bir görünüm sunmaktadır. Bir yerden alıp başka bir yere monte etmek için tek ihtiyacınız askı kancası olacaktır. Üstelik dayanıklı yapısıyla uzun yıllar kullanılabilir. EG Form Factory firması, piyasada yer alan diğer firmalara nazaran daha kaliteli ve daha uygun fiyatlarla müşterilerine market raf sistemleri sunuyor.

Raf sistemleri imalatı konusunda kısaca bilgi vermek gerekirse; ham sac, kalıp büküm ve presten geçer. Presten geçerken bırakılan aralıklar, market rafı mı yoksa hırdavat rafı mı olacağı belirlenir ve şekillendirilir. Ardından tırnak, rafın ayaklarına göre bükülür. Market rafları da genişliklerine göre ebatlandırılır ve bükülür. Daha sonra profiller, daha önceden belirlenen ölçülere göre kesilerek rafların ve arka panoların girebileceği büyüklükte delikler açılır. Sacı bükerek elde edilen ayakların tabanı profile kaynaklanır. Metal raf sistemlerinde ayaklar, taşıyıcı görevini üstlenirler. Bir sonraki süreçte ham sacdan raf ayağına göre hazırlanmış olan kalıptan raf desteği oluşturulur. Son olarak da boyama süreci vardır. Bu süreçte elektrostatik toz boyama tekniği kullanılır.

Raf sistemleri temelde 8 üniteden oluşur. Bunlar; raf arka panosu, raf desteği, raf tablası, raf ön kaplaması, raf şapkası, raf şapkasının iç tarafı, raf tabla etiketi ve raf ünite ayağıdır. Ünite uzunlukları genelde standarttır ve değişmez. Fakat, bazı firmalar isteğe bağlı özel tasarımlar da yapmaktadır. EG Form Factory firması, sektörün önde gelen raf sistemleri üreticilerinden bir tanesidir. Aynı zamanda askı kancası imalatı da yapan bu firmadan market raf sistemleri için gerekli olan tüm ekipmanları sağlayabilirsiniz. Üstelik diğer firmalarla karşılaştırıldığında sunduğu kaliteli hizmetin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da ön plana çıkıyor. Siz de hemen EG Form Factory’nin internet sitesini ziyaret edin ve size en ideal ürünü seçerek siparişinizi verin.

Leave a Reply